- Komerční sdělení -aktuálně

Aktivita v britském výrobním sektoru zrychlila růst, poprvé za 5 měsíců

Aktivita v britském výrobním sektoru zaznamenala v říjnu zrychlení růstu, první za pět měsíců. Podepsaly se pod to nové objednávky, které rovněž zrychlily tempo růstu, naopak růst produkce se kvůli problémům v dodavatelských řetězcích zpomalil. Poukázaly na to konečné údaje společnosti IHS Markit.

Index nákupních manažerů IHS Markit a logistického institutu CIPS pro britský výrobní sektor dosáhl v říjnu 57,8 bodu oproti 57,1 bodu v září, což bylo sedmiměsíční minimum. Výsledek je o něco lepší i ve srovnání s rychlým odhadem, který stanovil říjnový index na úrovni 57,7 bodu. Růst sektoru od poklesu odděluje hranice 50 bodů.

Ke zrychlení přispěly nové objednávky, i když nové exportní objednávky zaznamenaly pokles. Výsledky v této oblasti podpořilo zlepšení ekonomické situace, následně zlepšení v oblasti zaměstnanosti, což zvýšilo poptávku ze strany spotřebitelů.

Výraznějšímu zrychlení růstu aktivity ve výrobním sektoru zabránily problémy v produkci, která sice pokračovala v růstu, avšak nejslabším tempem za osm měsíců. Vývoj produkce ovlivnily zejména pokračující komplikace v dodavatelských řetězcích, nedostatek surovin a zaměstnanců.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img