- Komerční sdělení -aktuálně

Ceny ropy pokračují v růstu

Po růstu v závěru minulého týdne pokračují ceny ropy v tomto trendu iv pondělí, přičemž cena Brentu i WTI se posunula nad 84 USD za barel (159 litrů). Vývoj na trzích nadále ovlivňují obavy, že největší ropní producenti k výraznějšímu zvýšení těžby nepřistoupí.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v lednu dosáhla do 15:40 SEČ 84,63 USD (72,67 eura) za barel. Ve srovnání s páteční (29. 10.) uzávěrkou to představuje růst o 91 centů (1,09 %). Za říjen vzrostla cena Brentu téměř o 7%.

Cena americké lehké ropy WTI s prosincovým kontraktem dosáhla 84,39 USD/barel. Oproti předchozí uzávěrce to znamená růst o 82 centů nebo 0,98 %. Za celý říjen se zvýšila o více než 11 %.

Ministři uskupení OPEC+, jehož členy jsou státy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další producenti v čele s Ruskem, by ve čtvrtek (4. 11.) měli jednat o své těžební politice. Analytici očekávají, že OPEC+ tempo zvyšování těžby nezrychlí a bude dále pokračovat v dohodnutém programu zvyšování produkce o 400.000 barelů denně každý měsíc do dubna příštího roku.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img