- Komerční sdělení -aktuálně

Hledáte skvělé místo pro vaši rodinnou dovolenou? Zvolte Telč a užijte si spoustu zábavy

Na jihozápadě Moravy najdete kraj Vysočina a v něm krásné a historií opředené město Telč. Je hojně spojováno, zvláště jeho historické jádro, se zápisem na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město vzniklo v renesančním stylu, což napomáhá k jeho pohádkové atmosféře. Každý si jej oblíbí, ať už jde o malé, velké, mladé nebo seniory. Na své si tady přijdou nejen milovníci kultury a historie, ale také aut nebo třeba vodních sportů.

Vzhůru na zámek Telč

Zámek Telč patří k velmi hezkým a vyhledávaným našinci i zahraničními hosty. Ohromí vás zajisté Zlatý sál, který prostupuje celým traktem nověji vybudovaného severního paláce. Součástí zámku je také Kaple Všech svatých, jež má bohatou výzdobu. V nabídce je několik prohlídkových okruhů. Mezi nimi najdete i okruh „Obytné místnosti posledních majitelů zámku“ nebo „Zámecké podzemí“ či „Zámecké nádvoří a zahrada“.

Navštívit můžete i Panský dvůr, což byly kdysi zanedbané hospodářské budovy, které se zcela změnily v zábavné centrum volnočasových aktivit pro děti, rodiče i prarodiče. Děti poznají historii Telče, exponáty přiblíží tehdejší zemědělské stroje, dřívější rybolov a život mezi zvířaty. Vyzkoušet můžete drytooling, který využívá prvky zimního horolezectví a lezení po ledopádech. Vše se ale odehrává v teple uvnitř.

Technika na dosah

Zmíněné automobily veterány, ale také staré motorky, nebo kočárky pro děti spolu se starými panenkami, dílny, kde se opravovalo, a mnohé jiné uvidíte v Muzeu techniky Telč.

Díky technicky skvělé rozhledně Oslednice se můžete podívat na město z výšky 31,2 m. Zároveň se podíváte i na střechu hradu Roštejn nebo město Dačice.

Sežeňte si ubytování Telč prostřednictvím Hauzi.cz a poznejte i nám. Záchariáše z Hradce v Telči, Roštejnský rybník a další.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img