- Komerční sdělení -aktuálně

Jak se nejlépe připravit na finanční audit

Finanční audit může být pro každou firmu stresující. Příprava a plánování však mohou pomoci zajistit hladký a úspěšný průběh. Audit je proces, při kterém se zkoumají a ověřují finanční záznamy společnosti, aby se zajistila jejich přesnost a věrnost.

Kroky k zajištění úspěšného auditu zahrnují:

  1. Plánování auditu

Plánování auditu může zabrat spoustu času. V závislosti na složitosti finančních záznamů to může trvat několik týdnů až měsíců. V průběhu celého účetního roku by měly být záznamy aktualizovány, což může zkrátit dobu přípravy.

  1. Dodržování účetních standardů

Účetní standardy a právní a regulační požadavky jsou každoročně aktualizovány. Proto je důležité, aby váš finanční tým sledoval nové účetní standardy zavedené regulačními orgány. Zajistěte hladký průběh finančního auditu.

  1. Posouzení organizačních změn

Pokud byl audit společnosti proveden již dříve, měly by být zohledněny změny v její finanční situaci od posledního auditu. Proces auditu mohou ovlivnit významné změny, například nové investiční projekty nebo státní podpora a granty.

  1. Poučte se z minulosti

Přezkoumejte poznámky a doporučení z auditů z předchozích let. Zlepšujte se přizpůsobováním a zajistěte, aby se neopakovaly chyby z minulosti.

  1. Vypracování časového plánu

Projděte seznam požadavků od auditorů a přiřaďte každou položku schopné a odpovědné osobě. Stanovte si časový plán a vše dokončete s předstihem.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img