- Komerční sdělení -aktuálně

Soukromý investor buduje další bytový dům

Soukromý investor buduje na partyzánském sídlišti Šípek další bytový dům. První už společnost z Kanianky (okres Prievidza) dokončila a má své nájemníky, do svého vlastnictví ho plánuje odkoupit město. Nové nájemní bydlení přibylo ve městě po několika letech.

\“V městě Partizánske od roku 1998 nebyl postaven žádný bytový dům na zelené louce. Město postavilo první a poslední bytový dům ve stejném roce. Všechny ostatní investice se týkaly reprofilizace nebytových prostor na bytové. Například dvou kolejí na Únorové ulici,\“ zmínil primátor Jozef Božik .

Samosprávě se podle něj po několika letech podařilo najít investora, který projevil zájem zúčastnit se veřejné soutěže s cílem reálně naplňovat územní plán městské části Šípek. „Našli jsme investora, který postavil bytový dům a město dostalo šanci jej odkoupit. Naším cílem je i tímto způsobem přispět k řešení bytové politiky a podpořit ty, kteří mají zájem o nájemní bydlení v Partizánském,“ konstatoval.

Investorský záměr se podle Božika naplňuje dál a vedle bytového domu, kde už bývají nájemníci, kteří si tento měsíc převzali klíče, vyrůstá nový bytový dům.

Možnosti bydlení ve městě zajistí i další projekty soukromých investorů, a to zejména v oblasti rodinných domů. „Od roku 2011 k dnešku přibylo nebo je ve stadiu příprav více než 300 rodinných domů, což je pozitivní zpráva pro ty, kteří se chtějí v Partizánském usadit. Vím o více, kteří přišli z okolních a dokonce i vzdálenějších obcí a rozhodli se zde bydlet \“To nám pak pomůže řešit i demografii,\“ dodal primátor.

Dokončený bytový dům s 24 byty plánuje samospráva odkoupit v příštím roce, využít k tomu chce dotaci od Ministerstva dopravy a výstavby ČR a úvěr ze Státního fondu rozvoje bydlení. Náklady na bytový dům představují 1.305.841,68 eura, cena technické vybavenosti je 210.878,68 eura.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img