- Komerční sdělení -aktuálně

Content marketing: jak získat vracející se zákazníky?

Přímá prezentace vašich služeb a produktů vám nezíská příliš odezvy. Zákazníci hledají firmy, které jim rozumí a jsou kvalifikované pomoci jim s jejich problémy. Jak si však vytvoříte takovou reputaci? 

Co je to content marketing?

Content marketing je jedním ze stavebních pilířů inbound marketingu. Znamená to pravidelné tvoření užitečného a relevantního obsahu pro vaše stávající i potenciální zákazníky.

Inbound marketing se tedy liší od tradičních marketingových strategií tím, že přímo nenabízíte své služby nebo produkty, ale poskytujete svým zákazníkům hodnotné informace, čímž si budujete jejich důvěru. Získáváte tím také daleko loajálnější zákazníky.

Jak na content marketing?

Abyste dokázali tvořit relevantní a kvalitní obsah, je zásadní znát vaše cílové publikum. Na co se vaši zákazníci nejčastěji ptají? S jakými problémy se potýkají? Jak jim je můžete pomoct rozuzlit?

Rozhlédněte se také po vaší konkurenci. Pokud dokážete konkrétní témata probrat detailněji, nebudou mít vaši zákazníci důvod rozhlížet se po alternativě.

Nemluvě o tom, že tvorba takového obsahu vám výrazně pomůže se SEO. Kvalitní a rozsáhlý obsah je vaše hlavní strategie, jak zvítězit nad algoritmy vyhledávačů.

Content marketing pro vás může znamenat tvorbu různých obsahů:

·         články

·         infografiky

·         videa

·         podcasty

·         e-knihy

Tvorba obsahu by samozřejmě neměla být brána na lehkou váhu. Musíte svým zákazníkům předat expertní rady nebo aspoň nějakou přidanou hodnotu. Nejlepší výsledky navíc získáte, pokud budete obsah tvořit pravidelně. Mějte tedy na paměti, že se jedná o časově náročnou strategii a výsledky se vám nedostaví přes noc.

Obsahový marketing vás nutí přemýšlet o tom, jak pomoci svým zákazníkům, a tím i efektivně propagujete své služby nebo produkty. Proto byste měli tento typ strategie využít také při své prezentaci na sociálních sítích apod.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img