- Komerční sdělení -aktuálně

Přibližně 3500 odběrných míst bude bez elektřiny

Středoslovenská distribuční (SSD) připravuje během příštího týdne několik větších odstávek elektřiny. Dohromady jich pocítí přibližně 3500 domácností v okresech Púchov, Považská Bystrica, Žilina a Ružomberok. Energetici se chystají na důležité opravy či výměnu několika technických zařízení, informoval TASR specialista externí komunikace společnosti Miroslav Gejdoš.

V okrese Púchov v obcích Zubák, Horní Breznica, Dolní Breznica a okrajově i v Lednických Rovnách naplánovali energetici odstávku elektřiny ve středu 3. listopadu od 7:30 do 19:30. Dotkne se zhruba 1400 odběrných míst. Důvodem je rekonstrukce vzdušného vedení vysokého napětí.

Obyvatelé Jasenice a Stupného v okrese Považská Bystrica by měli počítat s odstávkami elektřiny v úterý 2. a ve středu 3. listopadu v době od 7:30 do 21:30. Bez proudu tam zůstane téměř 800 odběrných míst. Během odstávky namontují elektrikáři na vedení vysokého napětí dálkově ovládaný manipulační prvek.

Několik ulic ve městě Žilina čeká odstávka elektřiny v pátek 5. listopadu od 7:30 do 13:30. Energetici přeruší distribuci pro 550 domácností na ulicích Antona Bernoláka, Juraje Fándlyho, Puškinova, Čajakova a Sad SNP. Učiní tak pro opravy trafostanice.

Domácnosti v Hubové, ve Švošově (obě okres Ružomberok) a v městské části Ružomberka Stará Hrboltová zůstanou bez elektřiny v pátek 5. listopadu od 8:00 do 15:30. Odstávku pocítí 800 odběrných míst. Důvodem bude oprava vzdušného vedení vysokého napětí.

„Ve všech zmíněných případech jsou odstávky elektřiny nezbytné pro charakter plánovaných prací a zejména bezpečnost. Pokud to okolnosti dovolí, pracovníci mohou jednotlivé odstávky ukončit iv kratším čase,“ ozřejmil Gejdoš.

Dotčené obyvatele však energetici podle něj žádají, aby se na omezení patřičně připravili a byli trpěliví. „V případě, že by se údržbové práce na energetických zařízeních neprovedly včas, ohrozilo by to jejich spolehlivý a bezpečný provoz,“ podotkl.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img