- Komerční sdělení -aktuálně

Ryanair uvažuje nad odchodem z Londýnské akciové burzy

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair uvažuje o stažení z Londýnské akciové burzy LSE. Jako důvod uvedla výrazný pokles objemu akcií v letošním roce po odchodu Británie z Evropské unie. Takový krok by znamenal nepříjemnou situaci pro LSE, která usiluje posílit si pozici světového finančního centra schopného přilákat a udržet si zahraniční společnosti.

Jak uvedla agentura Reuters, Ryanair v roce 2020 oznámil, že Britové podobně jako obyvatelé jiných zemí mimo Evropskou unii nebudou moci od ledna letošního roku kupovat akcie firmy. Cílem je zachovat většinový podíl ve společnosti pod kontrolou EU, což Ryanairu umožní udržet si všechny licence a letová práva na unijním trhu. Nejnovější, v pondělí po zveřejnění svých výsledků za 1. pololetí obchodního roku 2021/2022, firma uvedla, že „správní rada momentálně přehodnocuje celkové výhody setrvání na LSE“.

V reakci na brexit a změny s ním spojené se Británie usiluje podpořit City of London jako globální finanční centrum. Brexit totiž do velké míry odstřihl finanční centrum Londýna od klientů v EU. Například obchody s akciemi a dluhopisy v eurech se ihned odchodem Londýna z EU přesunuly většinou do Amsterdamu.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -spot_img

Redakce doporučuje

Žena

spot_img